قیمت دکل مهاری
2024-06-18

متعلقات دکل مهاری

متعلقات دکل مهاری

جهت نصب دکل مهاری علاوه بر سکشن دکل به یکسری متعلقات دیگر نیز می باشد که در زیر به آنها اشاره می شود :

بیس پلیت :

بیس پلیت قطعه ای فلزیست که جزو متعلقات دکل مهاری محسوب می شود و با توجه به سه پایه بودن یا چهار پایه بودن دکل بصورت مثلث یا مربع ساخته می شود. جهت ساخت این قطعه از یک عدد ورف فولادی با ضخامت ۵ میلیمتر و سه یا چهار قطعه لوله با قطر ۳۲ میلیمتر و طول ۱۴ سانتیمتر استفاده می شود.

طراحی بیس پلیت دکل مهاری به گونه ایست که فقط جهت تحمل نیروهای فشاری و کششی مناسب می باشد. این قطعه توان انتقال لنگر در پای دکل را ندارد. پس از ساخت پوششی از فلز روی توسط فرآیند گالوانیزاسیون بر روی آن انجام شده تا در برابر شرایط محیطی و خورندگی مقاوم شود. وزن بیس پلیت دکل مهاری G35 حدود ۴ کیلو می باشد.

متعلقات دکل مهاری

بیس پلیت دکل مهاری

سیم مهار :

دکل مهاری در فواصل مختلف توسط سیم مهار به فونداسیون متصل می شود. وظیفه سیم مهار در یک دکل مهاری انتقال نیروهای کششی ناشی از وزش باد به سطح تجهیزات و بدنه دکل به فونداسیون است. هر چقدر تعداد کابل مهار در دکل بیشتر باشد وزش باد لرزش و پیچش کمتری به دکل اعمال می کند.

جنس سیم مهار از فولاد با درصد کربن متوسط با تحمل تنش بالا بوده که به اختصار (EHS) نامیده می شود. سیم مهار دارای هفت رشته است که یک رشته در مرکز و شش رشته حول آن پیچیده می شود. قطر مورد استفاده در دکل مهاری ۶ و ۸ میلیمتر می باشد که با توجه به ارتفاع و ظرفیت دکل تعیین می شود. در سیم مهاری با قطر ۶ میلیمتر از هفت رشته مفتول با قطر ۲ میلیمتر استفاده می شود.

جهت حفاظت در برابر خوردگی, سیم مهار دکل توسط فرآیند پیوسته گالوانیزاسیون آبکاری می شود. همچنین وزن واحد سیم مهار سایز ۶ به ازای هر یک متر طول ۱۸۰ گرم می باشد.

متعلقات دکل مهاری

سیم مهار دکل

صفحه تعادل :

یکی دیگر از متعلقات دکل مهاری صفحه تعادل است. وظیفه این قطعه متمرکز کردن سیم مهار های روی دکل در یک نقطه و انتقال نیرو به فونداسیون است.

صفحه تعادل در انواع ۳ سوراخ, ۴ سوراخ و ۵ سوراخ ساخته می شوند که هر کدام با توجه به ارتفاع دکل استفاده می شوند.

ضخامت ورق مورد استفاده در ساخت صفحه تعادل ۵ میلیمتر است. جهت جلوگیری از زنگ زدگی صفحه تعادل این قطعه تحت فرآیند گالوانیزه گرم آبکاری می شود.

صفحه تعادل دکل مهاری

صفحه تعادل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *