پایه روشنایی

دکل مونوپل : پایه روشنایی

پایه های روشنایی یکی از انواع دکل های تک پایه محسوب می شوند که در فضای باز جهت فراهم کردن نور و روشنایی مورد نیاز و نورپردازی خیابان ها و اتوبان ها استفاده می شوند .همان طور که در مقاله مربوط به دکل منوپل به تفصیل بیان شد این نوع از دکل های منوپل تک پایه غالبا در مناطق شهری مورد استفاده قرار می گیرد .

پوشش تمام پایه های روشنایی از گالوانیزه گرم بوده که بنا به درخواست مشتری می تواند به صورت رنگی نیز تولید شود . طول این پایه ها از ۵ متر تا ۱۴-۱۵ متر می باشد که به صورت ساده یا طرح دار فانتزی تولید می شود .

در این سازه ها با توجه به کاربری روشنایی دکل ، تغییر مکان نوک دکل معمولا بیشتر بوده ولی با توجه به نوع کاربری این دکل ها ، این تغییر مکان تاثیری در کارایی دکل نداشته و پارامتر تاثیرگذار در طراحی پایه های روشنایی ، تحمل خمش و واژگونی می باشد .

با توجه با این موضوع معمولا هزینه تمام شده و قیمت پایه های روشنایی کمتر از سایر انواع دکل های تک پایه می باشد .

آرسین تک آماده ارائه خدمات در زمینه طراحی ، ساخت و نصب انواع دکل های مخابراتی ، دکل خود ایستا ، دکل خود ایستا سه پایه ، دکل خودایستا سه پایه لوله نبشی ، دکل خودایستا سه پایه تمام نبشی ، دکل خودایستا چهار پایه تمام نبشی ، دکل خودایستا ICB ، دکل مونوپل مخابراتی ، دکل منوپل ، دکل مهاری ، دکل مهاری G35 ، دکل مهاری G45 ، دکل مهاری G45 ، دکل مهاری چهار وجهی G45 ، دکل مهاری G65 و بیشتر ، پل هوایی عابر و … می باشد .