خمکاری ورق چیست و چه کاربردی دارد؟
2020-08-20
پایه چراغ راهنمایی
2020-08-23

نصب دکل مهاری | قیمت نصب دکل مهاری

شرکت آرسین تک با داشتن تیمی از متخصصین و مهندسین در حوزه سازه مفتخر به انجام پروژه های مربوط به طراحی ، تولید ، اجرا و نصب دکل مهاری و سایر دکل های مخابراتی در اقصی نقاط کشور و همچنین کشورهای همسایه مانند عراق می باشد .
رویکرد مجموعه آرسین تک , استفاده بهینه از امکانات محدود , مد نظر قرار دادن خواست و توقع مشتری از محصول , انعطاف پذیری با توجه به خواسته های متغیر مشتریان , در یافت بازخورد مداوم از مشتریان در جهت به روز رسانی محصولات و خدمات , تحقیق و توسعه به منظور بهبود مستمر محصولات می باشد.

دکل مهاری چیست ؟

دکل های مهاری از انواع دکل های سبک بوده که به وسیله سیم مهار به زمین یا تکیه گاه دیگری مهار می گردد . این نوع دکل ها به دلیل وزن پایین و سبکی وزن مزیت دارند و در مکان هایی که فضا به قدر کافی موجود باشد استفاده می گردد . اغلب در شبکه تلفن همراه ، رادیو و بی سیم و شبکه های رایانه ای مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع دکل ها معمولا در فضاهای شهری و بر روی بام ساختمان ها نصب می شوند .
دکل های مهاری در انواع g35,g45,g55,g65 و بیشتر تولید می شوند . عدد مقابل G نشان دهنده عرض قاعده بخش‌ها به سانتیمتر می‌باشد. پوشش سطحی آن ها از گالوانیزه گرم می باشد که باعث افزایش مقاومت دکل می شود .

نصب دکل مهاری :

جهت نصب و راه اندازی بسیاری از انواع دکل های مهاری از وسیله ای به نام جین پل ( jin pol ) استفاده می شود . بعد از ساخت فونداسیون دکل و فیکس شدن آن و نصب سکشنها و اجزا دکل توسط تیم نصاب انجام می گیرد و در پایان در دکل های مهاری توسط سیم های مهار از سه جهت با زاویه ۱۲۰ درجه مهار می شوند.
حداکثر ارتفاع مجاز برای نصب دکل های مهاری G35 جهت نصب تجهیزاتی با سطح بادگیر ۱ متر مربع و وزن ۱۵ کیلوگرم ، ۳۹ متر می باشد . ولی معمولا از این نوع دکل در ارتفاع کوتاه تر جهت کاربری های مخالف همچون استفاده در ایستگاه های هواشناسی ، نصب دوربین های کنترل محیطی ، ارتباطات رادیویی و غیره استفاده می شود . با توجه به نصب این دکل ها بر روی بام ساختمان ها نیاز به اجرای فونداسیون بتنی نبوده و جهت مهار دکل از سازه اصلی ساختمان استفاده می شود که این خود باعث کاهش هر چه بیشتر دکل های مهاری G35 می شود .

استانداردهای نصب دکل مهاری :

سالانه حوادث بسیاری به دلیل عدم اجرای آیین نامه های طراحی و اجرای اصولی دکل های مخابراتی و همچنین عدم آشنایی نصاب ها با اصول اولیه اجرا و ظرفیت بارگذاری هر دکل به وقوع می پیوندد . جهت نصب دکل های مخابراتی از جمله دکل مهاری باید محاسبات دقیق و تیم فنی خبره و باتجربه کار را به عهده بگیرند ، چرا که عدم رعایت استانداردهای نصب دکل مهاری می تواند سرنگونی دکل و به طبع خسارات مالی و جانی به همراه داشته باشد .

شرکت آرسین تک با داشتن گروهی از مهندسین با تجربه , هر پروژه را بصورت مستقل و تخصصی طراحی کرده و با کنترل فرایند ساخت و نصب از اجرای موفق پروژه ها اطمینان حاصل می نماید .

تجهیزات نصب دکل مهاری :

برخی از اجزا تشکیل دهنده دکل مهاری ، سکشن دکل ، بیس پلیت ، انکرراد ، مهارکش ، سیم مهار ، کلمپس ، گوشواره ، انواع پیچ و مهره و … می باشد . برای دکل های بالای ۱۲ متر ابتدا پایه دکل باید در محل مناسبی نصب و تراز شده سپس اقدام به نصب دکل نمود .

قیمت نصب دکل مهاری :

قیمت دکل های مهاری به دلیل سبکی و وزن کم نسبت به دکل های دیگر کمتر بوده و همچنین نصب دکل مهاری نسبت به دکل های دیگر راحت تر و کم هزینه تر می باشد . قیمت های انواع دکل مهاری شرکت آرسین تک به قرار زیر می باشد :

قیمت دکل مهاری G35 متری ۳۸۰۰۰ تومان ، دکل مهاری G45 متری ۴۳۰۰۰ تومان ، سکشن دکل مهاری ۴ وجهی G45 متری ۶۷۰۰۰ تومان .

بدیهی است هزینه نصب دکل مهاری به قیمت های بالا اضافه می شود . همچنین هزینه نصب در شهرستان ها بیشتر از تهران می باشد .


جهت مشاوره و خرید دکل مهاری با شماره تلفن های تماس ۶۵۴۴۶۳۴-۰۲۱ و ۰۹۱۲۴۳۳۲۱۳۰ حاصل فرمایید .

 

دکل مهاری آرسین تک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *