فونداسیون پیش ساخته

فونداسیون پیش ساخته – دکل مونوپل و دکل مهاری

فونداسیون پیش ساخته

فونداسیون پیش ساخته

شرکت آرسین تک با تیم متخصص و مجرب در اجرای فونداسیون انواع دکل و پایه های فلزی با قیمت مناسب ، اجرای فونداسیون برای انواع دکل های خود ایستا ، دکل های منوپل ، دکل های مهاری و انواع پایه های فلزی و طراحی و تولید و اجرای فونداسیون پیش ساخته انواع دکل های مخابراتی ، پایه دوربین، پایه روشنایی ، دکل مهاری و مشاوره و خدمات در زمینه نگهداری و پشتیبانی انواع دکل در خدمت شماست.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با هزینه فونداسیون پیش ساخته با شماره تلفن های ۰۹۱۲۴۳۳۲۱۳۰ – ۵۶۵۷۵۲۶۸ تماس حاصل فرمایید.

فونداسیون چیست ؟

فونداسیون به قسمتی از سازه اطلاق می شود که به عنوان تکیه گاه وظیفه ی انتقال بار بین سازه و زمین را به عهده دارد که این سازه می تواند ساختمان و یا انواع دکل ها باشد . به طوری که جلوی تنش و نشست های بیش از حد را می گیرد . مقاوم ترین نوع فونداسیون فونداسیون بتنی است .

فونداسیون دکل چیست؟

فونداسیون دکل های مخابراتی وظیفه ی انتقال بار سازه دکل را به زمین داشته و از تماس سازه دکل با عواملی که باعث پوسیدگی آن می شوند جلوگیری می کند . برای نصب هر نوع دکلی باید طراحی و اجرای فونداسیون منحصر به همان دکل انجام شود چرا که مبنای طراحی هر دکل بر اساس ارتفاع دکل ، بار بر روی دکل ، مقاومت خاک منطقه ، نصب و واژگونی دکل در برابر وزش باد متفاوت می باشد . عواملی مانند توسعه شهری ، احداث جاده ها و بلوارها ، رسوبات بجا مانده از طغیان رودخانه ها و آبرفت ها و ایجاد زمین های کشاورزی در اطراف دکل ها باعث خرابی فونداسیون دکل می شود .

مقرون به صرفه‌ترین نوع فونداسیون‌ها فونداسیون‌های عمقی می‌باشد که در دکل‌های خود ایستا به دلیل بروز کشش در یکی از پایه‌ها به صورت پاشنه‌ای و در دکل‌های مونوپل به دلیل بروز گشتاور زیاد در پای دکل به صورت شمعی طرح می‌شود . در زمین‌های سنگی به دلیل مشکلات حفاری فونداسیون‌ها به صورت سطحی و گسترده طرح می‌شود که به دلیل وزن بالای خود بتواند گشتاور ناشی از واژگونی را تحمل کند.

فونداسیون پیش ساخته چیست؟

فونداسیون بتنی پیش ساخته فونداسیونی است که در کارخانه تولید می شود سپس جهت اجرا به محل پروژه انتقال داده می شود . در مناطق روستایی و دورافتاده و ساختمان های کوچک باعث افزایش راندمان و سرعت کار می شود .

کاربرد فونداسیون پیش ساخته بتنی :

از فونداسیون پیش ساخته بتنی به عنوان فونداسیون ساختمان ، پایه و فونداسیون دکل مخابراتی ، پایه دوربین ، پایه چراغ راهنمایی و رانندگی ، پایه چراغ روشنایی استفاده می کنند .

فونداسیون پیش ساخته دکل چیست؟

جهت جلوگیری از واژگونی دکل و پایداری بیشتر آن لازم است از ساختار ترکیبی از بتن و فلز به عنوان تکیه گاه زیر دکل استفاده کرد .این ساختار به هم تنیده فلز و بتن فونداسیون یا شالوده بتنی نام دارد . وزن مخصوص فونداسیون بتنی حدود ۲۴۰۰ کیلوگرم بر متر مکعب می باشد . فونداسیون پیش ساخته دکل مهاری یکی از انواع فونداسیون های مورد استفاده می باشد .

کاربرد فونداسیون پیش ساخته دکل :

در دکل های مرتفع که ابعاد فونداسیون آنها بزرگ می باشد با گودبرداری محل و جایگذاری آماتور و بتن ریزی اقدام به اجرای فونداسیون می شود . اما در بعضی از مواقع امکان بتن ریزی در محل نبوده یا به دلیل شرایط جوی و امکان یخ زدگی بتن تیم اجرا مجاز به بتن ریزی نمی باشد . در این مواقع راه حل موثر استفاده از فونداسیون پیش ساخته می باشد .

عملا در دکل های منوپل و تک پایه از فونداسیون های پیش ساخته استفاده می شود . شکل هندسی این فونداسیون بصورت قیف معکوس می باشد . این شکل بخاطر افزایش کارایی فونداسیون و در عین حال کاهش وزن و هزینه آن می باشد .

فونداسیون چندگانه چیست؟

فونداسیون پیش ساخته در ابعادی ساخته می شود که عملا امکان جابجایی و جایگذاری آن در محل اجرا را داشته باشد . چنانچه ابعاد فونداسیون طراحی شده به گونه ای باشد که وزن آن بالاتر از ظرفیت وسیله نقلیه حمل یا بالاتر از ظرفیت جرثقیل باشد از فونداسیون چند گانه استفاده می شود .

مزایای استفاده از فونداسیون پیش ساخته :

  1. در مواردی که نیاز به ساخت سریع فونداسیون یا همان پی است استفاده از فونداسیون پیش ساخته بتنی بسیار مفید و کاربردی می باشد .
  2.  استفاده از فونداسیون پیش ساخته موجب افزایش راندمان و بهره وری علی الخصوص در شرایط ناپایدار جوی می شود .
  3. نیاز به کندن و حفاری را نیز کاهش می دهد .
  4. در پروژه هایی که امکان بتن ریزی در محل به دلیل امکان یخ زدگی بتن نمی باشد .

آرسین تک آماده ارائه خدمات در زمینه طراحی ، ساخت و نصب انواع دکل های مخابراتی ، دکل خود ایستا ، دکل خود ایستا سه پایه ، دکل خودایستا سه پایه لوله نبشی ، دکل خودایستا سه پایه تمام نبشی ، دکل خودایستا چهار پایه تمام نبشی ، دکل خودایستا ICB ، دکل مونوپل مخابراتی ، دکل منوپل ، دکل مهاری ، دکل مهاری G35 ، فونداسیون پیش ساخته، اجرای فونداسیون دکل ، دکل مهاری G45 ، دکل مهاری چهار وجهی G45 ، دکل مهاری G65 و بیشتر ، پل هوایی عابر و … می باشد .